קונדומים: פריימר על השימוש בהם, יעילותם, סוגיהם וזמינותם

קונדומים: פריימר על השימוש בהם, יעילותם, סוגיהם וזמינותם

מספר מילים 582

קונדומים הם אמצעי מניעה חשוב ומספקים מגוון יתרונות למי שבוחר להשתמש בהם. הם מסייעים להפחית את הסיכון להריונות לא מכוונים וגם להפחית את הסיכון להעברת זיהומים המועברים במגע מיני (STIs) כולל HIV. קונדומים מגיעים במגוון גדלים וזנים העונים על צרכים ורצונות שונים, וניתן לרכוש אותם בקלות בחנויות מקומיות או באינטרנט. מאמר זה יספק סקירה כללית של סוגי הקונדומים השונים הזמינים, כמו גם מידע על יעילותם, השימוש בהם וזמינותם.

בחירת הקונדום הנכון

בעת בחירת קונדום, חשוב לבחור אחד שמתאים כראוי כדי להבטיח יעילות מקסימלית. קונדומים יכולים להגיע במגוון גדלים וחומרים, ולכן חשוב למצוא אחד שלא רק מתאים אלא גם נוח לאדם המשתמש בו. להתאמה ולתחושה של קונדום יכולה להיות השפעה גדולה על יעילותו, ולכן חשוב לוודא שהקונדום מתאים בצורה נכונה.

גודל הקונדום הנפוץ ביותר הוא רגיל, כאשר מידות גדולות יותר כמו אקסטרה לארג' או קינג סייז זמינות למי שזקוק להתאמה גדולה יותר. חשוב גם לזכור את החומר ממנו עשוי הקונדום. קונדומים לטקס הם הנפוצים ביותר, והם אפשרות טובה עבור רוב האנשים. קיימות מספר חלופות סינתטיות, כגון ניטריל ופוליאיזופרן, לאנשים הסובלים מאלרגיות או רגישויות ללטקס.

יעילות הקונדום

כאשר משתמשים בהם באופן עקבי ונכון, קונדומים הם אמצעי מניעה יעיל ביותר. על פי הערכות, 98% מהאנשים לא ייכנסו להריון אם הם תמיד ישתמשו בקונדומים בצורה נכונה, אם כי השימוש בעולם האמיתי הוא לעתים קרובות נמוך מזה בגלל חוסר יכולת להשתמש בהם נכון, או פשוט לא להשתמש בהם. בנוסף למניעת הריון, קונדומים הם גם יעילים מאוד בהפחתת הסיכון להעברת מחלות מין.

לחץ פה
חשוב לציין כי מחלות מין מסוימות, כגון הרפס, יכולות להתפשט גם כאשר משתמשים בקונדום, מכיוון שהוא עשוי שלא לכסות את כל האזורים המושפעים. עם זאת, קונדומים עדיין יעילים מאוד נגד רוב מחלות מין, ויכולים להפחית באופן משמעותי את הסיכון להעברתם.

כיצד להשתמש בקונדומים

שימוש נכון בקונדומים דורש קצת תרגול, אבל זה יחסית פשוט. בעת שימוש בקונדום לקיום יחסי מין, יש לשים את הקונדום לפני כל מגע באיברי המין. זה חשוב כדי להפחית את הסיכון של מחלות מין. כאשר לובשים קונדום, יש לגלגל אותו במורד הפין עד לבסיס. זה יעזור לו להישאר במקום וימנע מנוזלים לצאת מהקונדום.

לאחר קיום יחסי מין, יש להסיר את הקונדום בזמן שהפין עדיין זקוף. זה יפחית את הסיכון שהקונדום יחליק או יישבר. לאחר מכן יש להשליך את הקונדום בזהירות לפח אשפה.

חשוב גם לציין כי קונדומים אינם ניתנים לשימוש חוזר, ויש להחליפם לאחר כל שימוש.

סוגי קונדומים

ישנם מספר סוגים של קונדומים זמינים, בהתאם לצרכים ולרצונות של המשתמש. בנוסף קונדומים לטקס רגיל, יש גם קונדומים בטעמים, אשר יכול להוסיף קצת הנאה מין אוראלי. ישנם גם קונדומים בעלי מרקם, אשר יכולים להוסיף גירוי נוסף עבור הלובש או בן הזוג.

בנוסף לזנים אלה, ישנם גם קונדומים נשיים, אשר נלבשים בתוך הנרתיק ומספקים הגנה מפני הריון ומחלות מין. אם משתמשים בהם נכון, קונדומים נשיים נמצאו יעילים ב-95% במניעת הריון ובהפחתת הסיכון להעברה של מחלות מין מסוימות.

זמינות של קונדומים

קונדומים זמינים באופן נרחב ברוב המדינות, וניתן לרכוש אותם בחנויות או באינטרנט. בארצות הברית, קונדומים ניתן לרכוש ללא מרשם מבתי מרקחת, חנויות מכולת, חנויות קמעונאיות אחרות. ניתן למצוא אותם בכל נקודות המחיר, החל מקונדומים לטקס בסיסיים ועד יקרים יותר עם תכונות כגון משטח מרקם, חומרי טעם ושיפורים אחרים.

בנוסף, לעתים קרובות יש קונדומים בחינם או מסובסדים זמינים ממרכזי בריאות ועמותות אחרות. אלה יכולים להיות דרך מצוינת להשיג קונדומים אם העלות היא בעיה. חשוב לעקוב אחר כל החוקים המקומיים הרלוונטיים בעת רכישת קונדומים.

מסקנה

קונדומים הם אמצעי מניעה חשוב שיכול לעזור להפחית את הסיכון להריונות לא מכוונים והעברת מחלות מין. קיימים מגוון סוגים שונים של קונדומים, במגוון צורות וגדלים שיכולים להתאים לצרכים ולרצונות שונים. בשימוש נכון, קונדומים יכולים להיות יעילים מאוד בהפחתת הסיכון להריון ולמחלות מין. הם גם זמינים באופן נרחב ברוב המדינות, וניתן לרכוש ללא מרשם בחנויות או באינטרנט.

בלוג סקס מידנייט סאן מאמרים נוספים

השמש העולה של באר שבע סיטי בישראל

חדרים לפי שעה בבאר שבע באר שבע, בירת הנגב בישראל, היא עיר המתפתחת במהירות כמרכז תרבות, עסקים ותיירות. באר שבע, הידועה באופן מסורתי בקיבוצים, נאות מדבר ואתרים ארכיאולוגיים, חווה כיום…

השמש העולה של באר שבע סיטי בישראל

כוכבות הפורנו הכי חמות ופופולריות של היום

כוכבות פורנו (officialninaelle.com) קיימות משחר הקולנוע. בימים הראשונים, הן היו בדרך כלל שחקניות מהפקות המיינסטרים שעברו לעסקי 'הסרט הכחול'. אבל ככל שהזמן עבר, כך גם התעשייה, עם שחקני מיינסטרים מבוגרים…

כוכבות הפורנו הכי חמות ופופולריות של היום

7 צעדים להפוך לחלק מקהילת סווינגר

כשמדובר בחקירה מינית, סווינגינג הוא בחירה פופולרית עבור זוגות פתוחים רבים. ידוע גם בשם "אורח החיים", סווינגינג מתייחס חילופי בהסכמה של בני זוג בין זוגות או שותפים מרובים להנאה מינית…

7 צעדים להפוך לחלק מקהילת סווינגר