התמכרות למין: להבין מה זה ואיך להתגבר על זה

התמכרות למין: להבין מה זה ואיך להתגבר על זה

מספר מילים 363

התמכרות למין היא בעיה רצינית אך לעתים קרובות מתעלמים ממנה. הפרעה היפרסקסואלית, המכונה בדרך כלל הפרעה היפרסקסואלית, מוגדרת כעיסוק אינטנסיבי בהתנהגות מינית ובקומפולסיות מיניות חוזרות ומסוכנות. למרות שהיא אינה מוכרת רשמית כהפרעה במדריך האבחוני והסטטיסטי להפרעות נפשיות (DSM-5), להתמכרות למין יכולות להיות השלכות פיזיות, פסיכולוגיות וחברתיות הרסניות. עם זאת, עם העזרה והתמיכה הנכונות, ניתן להתגבר על התמכרות למין ולנהל חיים בריאים ומספקים יותר.

מהי התמכרות למין?
התמכרות למין היא הפרעת שליטה בדחפים המאופיינת בעיסוק אינטנסיבי במחשבות והתנהגויות מיניות. זה יותר מסתם עיסוק בהתנהגות מינית מסוכנת או חסרת אחריות, וזה יכול להוביל לרגשות אשמה, בושה וערך עצמי נמוך. אדם עם התמכרות למין חווה תשוקה חזקה לגירוי והתנהגות מינית, ובעוד שיש לו הבנה שההתנהגות שגויה, הוא אינו מסוגל לשלוט בה.

אנשים עם התמכרות למין עשויים לעסוק במגוון רחב של התנהגויות שעלולות להיות מזיקות, כולל אוננות מוגזמת, צפייה תכופה בפורנוגרפיה, יחסים מיניים עם שותפים מרובים, ביקורים כפייתיים עם עובדי מין ופעילויות מיניות מסוכנות. הם עשויים גם לשלוח באופן כפייתי הודעות או תמונות מיניות באינטרנט, או לעסוק בהתנהגות מינית בלתי הולמת בפומבי.

סימנים ותסמינים
ישנם מספר סימנים ותסמינים שיכולים להצביע על התמכרות למין. מחשבות מיניות כפייתיות יכולות לגרום לאשמה ובושה מוגזמות, והן יכולות להפריע לחיי היומיום. סימנים אחרים להתמכרות פוטנציאלית למין כוללים חוסר יכולת לשלוט או להפסיק לעסוק בפעילויות מיניות למרות ההשלכות השליליות, רגשות חרטה או חרטה לאחר עיסוק בהתנהגויות מיניות, ועיסוק יתר במחשבות על מין המקבלות עדיפות על פני פעילויות אחרות ויחסים בין-אישיים.

טיפול
הטיפול בהתמכרות למין כולל בדרך כלל שילוב של פסיכותרפיה, תרופות, קבוצות תמיכה לעזרה עצמית וטיפולים אלטרנטיביים כגון מדיטציה מודרכת וטכניקות מיינדפולנס. המטפל יעבוד עם הפרט כדי לפתח אסטרטגיות התמודדות, לזהות בעיות בסיסיות ולבחון את הטריגרים המובילים להישנות. תרופה כגון Flibanserin עשוי להיות prescribed כדי לעזור להפחית התמכרות למין, כמו גם שינויים באורח החיים כגון הפחתת מתח או החלפת עבודות.

סקס 777-המלצה
הצעד הראשון בהחלמה הוא שהאדם יכיר בבעיה ובצורך בעזרה. הדרך הטובה ביותר להשיג זאת היא לפנות למטפלים, קבוצות תמיכה וארגוני עזרה עצמית לקבלת הדרכה וייעוץ.

מסקנה
התמכרות למין יכולה להיות הפרעה קשה להתמודד איתה, אבל זה לא בלתי אפשרי להתגבר. עם הטיפול הנכון, תרופות, תמיכה ושינויים באורח החיים, כל מי שסובל מהתמכרות למין יכול לשבור את המעגל ולנהל חיים בריאים יותר. אם אתה חושב שאתה עלול לסבול מהתמכרות למין, אל תהסס לפנות לעזרה.

בלוג סקס מידנייט סאן מאמרים נוספים

יחסי מין: הבנת היסודות וחקירת המורכבויות

יחסי מין, הידועים גם בשם הזדווגות, coitus, או פשוט מין, הוא היבט טבעי ובסיסי של חיי האדם כי כבר סביב מאז תחילת הקיום האנושי. זהו ביטוי פיזי של אהבה, אינטימיות…

יחסי מין: הבנת היסודות וחקירת המורכבויות

בגידה במערכות יחסים: הבנה, התמודדות והמשך הלאה

כאשר אנו נכנסים למערכת יחסים רומנטית, אנו לעתים קרובות מלאים תקוות וחלומות על סיפור אהבה מושלם. אנו סומכים על השותפים שלנו ומאמינים כי טובתנו תמיד תהיה לנגד עיניהם. עם זאת,…

בגידה במערכות יחסים: הבנה, התמודדות והמשך הלאה

חשוף את הסודות לחיי מין מספקים: 10 טיפים לסקס מומחה

סקס הוא חלק טבעי ובריא מהקיום האנושי. זהו אמצעי לאינטימיות, הנאה וחיבור בין שני אנשים. עם זאת, כאשר אנו מנווטים דרך חיינו העמוסים והאתגרים הנלווים לכך, חיי המין שלנו יכולים…

חשוף את הסודות לחיי מין מספקים: 10 טיפים לסקס מומחה