הכירו את הזקפה

הכירו את הזקפה

מספר מילים 305

גברים רבים מוטרדים לגבי הזקפה שלהם, לפעמים הם מתקשים להעמיד את הזין ולפעמים להחזיק את הזקפה. אבל מה בעצם גורם לבעיות ומה יכול להעלים אותן?

מהי זקפה

קודם כל שיהיה ברור, אין שום עצם בזין. אם הייתה אז כנראה שזקפה לעולם לא הייתה בעיה. ישנם שני צינורות בעלי מרקם ספוגי וסביבן רקמה עבה.
מה שגורם לזקפה הוא שחרור של חנקן חמצני. הוא זה הגורם להתרחבות כלי הדם. וכאשר כלי הדם מתרחבים, הדם זורם לשם ויוצר את הזקפה.

למה זקפה באה והולכת

זקפה יכולה להופיע בכל זמן, לאו דווקא בזמן שאתם מעוניינים בה. זה יכול להיות כתוצאה מתחושה פיזית, כמו שפשוף אברי המין כנגד המיטה במהלך השינה ואפילו הוויברציות של נסיעה באוטובוס. בנוסף זו יכולה להיות תוצאה של גירוי מחשבתי.
אבל מנגד, שום דבר לא מבטיח לנו כי הזקפה תופיע ו/או תישאר כאשר אנו צריכים אותה. כמו למשל כאשר מבלים בדירות דיסקרטיות בתל אביב והמרכז. נראה שיותר קל להעלים זקפה מאשר לגרום לזקפה, לזה יש לנו מתכון בטוח.

זה הלחץ שמקשה על הזקפה

התרבות שלנו מלמדת אותנו שסקס מחייב חדירה, וזה דבר אשר יכול ליצור לחץ אצל גברים רבים החרדים לגבי הביצועים שלהם. בדרך כלל אחד הלחצים המרכזיים הוא הרצון לשמור את הזקפה אך לא להגיע לפורקן. יש דברים שלא תמיד בשליטתנו, אך כאשר אנו מוטרדים יותר מידי מהנושא, אנו דווקא משיגים את התוצאות ההפוכות.

אך לא רק חרדת ביצועים פוגעת בזקפה שלנו. גם סטרס באופן כללי לא עושה לה טוב. כלומר סטרס אשר מגיע מגורמים חיצוניים שאינם קשורים לפעילות המינית. סטרס גורם למוח לתעדף דברים בצורה קצת אחרת, ואיבר המין הוא לא בראש סולם העדיפויות ברגע זה.
הגוף צריך את הדם במקומות אחרים.

ישנם טיפולים שונים לבעיות זקפה. אך בדרך כלל הבעיה המרכזית היא דווקא הסטרס. עלינו ללמוד להפיג את הסטרס. ולגבי חרדות ביצוע, עלינו לחשוב פחות על הביצועים ויותר להרגיש ולהיות נוכחים ברגע. זה יסייע לזקפה להגיע באופן טבעי. אם ננסה לאלץ את הזין להזדקף, אנו צפויים להשיג את התוצאות ההפוכות.

בלוג סקס מידנייט סאן מאמרים נוספים

אשלי מדיסון – האם מדובר בהונאה?

אשלי מדיסון הוא אתר היכרויות בינלאומי מקוון הפונה לאנשים נשואים המחפשים קשרים מחוץ לנישואים. בסיס המשתמשים של האתר מגוון, וכולל אנשים מתרבויות ותחומי חיים רבים ושונים המחפשים מערכת יחסים דיסקרטית…

אשלי מדיסון – האם מדובר בהונאה?

8 עובדות מעניינות על הרגלי הגלישה בפורנו

נכון שאתם אוהבים פורנו ? מה אתם מחפשים ובאילו שעות הכי מתאים לכם לצפות בפורנו? הפעם הבאנו לכם 8 עובדות, כלומר נתונים סטטיסטיים על הרגלי הגלישה בפורנו של שנת 2022.…

8 עובדות מעניינות על הרגלי הגלישה בפורנו

טכנאי מזגנים לבחורות שחם להן

בואו נגיד שבתור טכנאי מזגנים אני פוגש הרבה בחורות שחם להן. אבל את מה שראיתי באותו היום, אולי רק בדירות דיסקרטיות בירושלים אפשר למצוא. זו הייתה דירתה של כוסית מילפית,…

טכנאי מזגנים לבחורות שחם להן