אוננות: לחקור את הטאבו

אוננות: לחקור את הטאבו

מספר מילים 553

אוננות, או הנאה עצמית, היא הנוהג של שימוש באיברי המין של האדם להנאה פיזית ונפשית. למרות שזה היה בעבר נושא טאבו, אוננות נתפסת יותר ויותר כצורה נורמלית ובריאה של טיפול עצמי על ידי אנשים מכל הגילאים והרקעים. מאמר זה בוחן את ההיסטוריה של אוננות, היתרונות הבריאותיים של אוננות, מיתוסים ותפיסות שגויות נפוצות הקשורות לאוננות, ועזרה וייעוץ למי שנאבק עם הרגלי אוננות לא רצויים או כפייתיים.

היסטוריה של אוננות
למרות שאוננות קיימת מאז ימי קדם, היא הייתה אפופה לעתים קרובות בסודיות וטאבו. בימי קדם, היא נתפסה כרע הכרחי – הכרחי למניעת עקרות, אך עם הסיכון להיתפס כשגוי מבחינה מוסרית או אפילו כחטא. דורות עוקבים התלבטו האם יש לקבל אוננות ואף לא.

בסוף המאה ה -19, "מדיקליזציה" של אוננות החלה כדרך לרופאים להתמודד עם הבעיה החברתית הנתפסת של אוננות בקרב ילדים. חלק מהרופאים אף רשמו תרופות כדי להפחית את הדחף לאונן, וניסו לרפא "טירוף אוננות". באמצע המאה ה-20, עם צמיחתה של התנועה הפמיניסטית והסקס-פוזיטיבית, תפס תאוצה רעיון האוננות כאמצעי מניעה וכמקור הנאה תקף.

היתרונות הבריאותיים של אוננות
בניגוד לאמונות מיושנות, אוננות אינה גורמת לבעיות בריאות פיזיות או נפשיות. להיפך, זה יכול להיות מגוון של השפעות חיוביות. מבחינה פיזית, אוננות מגבירה את זרימת הדם לאיברי המין ומגרה את שחרור האנדורפינים, מה שמוביל לסיפוק מיני גדול יותר. היכולת שלה לעזור להירגע ולהפחית מתח יכול להיות סיוע גדול לחיי מין בריאים. בנוסף, אוננות יכולה להועיל לאלה עם וגיניסמוס, כמו גם אלה עם ליבידו נמוך או קושי להגיע לאורגזמה.

יתרון בריאותי מרכזי של אוננות הוא תפקידה לעזור לנשים להבין את גופן טוב יותר ולהרגיש יותר בנוח ובטוח בגופן. על ידי היכרות עם תגובותיהן המיניות, נשים יכולות להרגיש יותר בנוח עם המיניות שלהן ולהרגיש מוכנות יותר למין זוגי.

מיתוסים ותפיסות מוטעות לגבי אוננות
כמו בהיבטים אחרים של מין ומיניות, אוננות הייתה נושא למיתוסים רבים ותפיסות שגויות. אחת התפיסות המוטעות הנפוצות ביותר היא שאוננות גורמת לנזק פיזי, כגון אי פוריות או ירידה ברגישות המינית. זה פשוט לא נכון; למעשה, גירוי איברי המין בדרך זו יכול לעזור לשפר את הרגישות ולהגביר את ההנאה במהלך יחסי מין שותפים.

מיתוס נוסף הוא כי אוננות היא שגויה או לא מוסרית, בעוד רבים האמינו כי זה נוהג לא בריא. זה כמובן לא נכון. אוננות היא לא רק בטוחה פיזית; זה יכול להיות יתרונות רגשיים ונפשיים גם כן. זה יכול להיות חלק חשוב בהבנה וחקירה של המיניות של האדם, כמו גם ללמוד על העדפותיו, תגובותיו המיניות והנאתו.

עזרה וייעוץ לאוננות לא רצויה או כפייתית
במקרים נדירים, הרגלי האוננות של אדם עלולים להפוך לכפייתיים ולהפריע להיבטים אחרים של חייו, כגון עבודה, מערכות יחסים או פעילויות חברתיות. אם זה המקרה, שיחה עם מטפל מיומן או יועץ מיני יכולה להיות מועילה בטיפול בסיבות הבסיסיות ופיתוח תוכנית להפחית או לנהל את ההתנהגות. בנוסף, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) יכול להיות שימושי בניהול התנהגויות מיניות כפייתיות.

עבור אלה שעשויים להרגיש בושה או מבוכה לגבי הרגלי האוננות שלהם ורוצים להפחית אותם, ישנן מספר אסטרטגיות שיכולות להיות מועילות. הרגלים כגון תזמון זמן לאוננות, הימנעות מפורנו או פנטזיות ויצירת הסחות דעת אחרות יכולים לעזור להפחית הרגל אוננות לא רצוי. בנוסף, שילוב פעילויות אחרות באורח החיים, כגון פעילות גופנית, מדיטציה ובילוי זמן עם חברים, יכול לעזור להפחית את הרצון לאונן.

שאלות נפוצות
ש: האם אוננות היא נורמלית?
ת: כן, אוננות היא התנהגות נורמלית ובריאה שרוב האנשים עוסקים בה בשלב כלשהו בחייהם.

סקס אינטרנט
ש: האם לאוננות יש יתרונות בריאותיים?
ת: כן, אוננות יכולה להיות בעלת יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים חיוביים. זה יכול לעזור להפחית מתח, לשפר את התפקוד המיני, ולהגדיל את הידע וההבנה של הגוף שלך.

בלוג סקס מידנייט סאן מאמרים נוספים

השמש העולה של באר שבע סיטי בישראל

חדרים לפי שעה בבאר שבע באר שבע, בירת הנגב בישראל, היא עיר המתפתחת במהירות כמרכז תרבות, עסקים ותיירות. באר שבע, הידועה באופן מסורתי בקיבוצים, נאות מדבר ואתרים ארכיאולוגיים, חווה כיום…

השמש העולה של באר שבע סיטי בישראל

כוכבות הפורנו הכי חמות ופופולריות של היום

כוכבות פורנו (officialninaelle.com) קיימות משחר הקולנוע. בימים הראשונים, הן היו בדרך כלל שחקניות מהפקות המיינסטרים שעברו לעסקי 'הסרט הכחול'. אבל ככל שהזמן עבר, כך גם התעשייה, עם שחקני מיינסטרים מבוגרים…

כוכבות הפורנו הכי חמות ופופולריות של היום

7 צעדים להפוך לחלק מקהילת סווינגר

כשמדובר בחקירה מינית, סווינגינג הוא בחירה פופולרית עבור זוגות פתוחים רבים. ידוע גם בשם "אורח החיים", סווינגינג מתייחס חילופי בהסכמה של בני זוג בין זוגות או שותפים מרובים להנאה מינית…

7 צעדים להפוך לחלק מקהילת סווינגר